11. juli 2025

Eksklusivt trøje-event på JYSK park!

Sæt kryds i kalenderen, når vi torsdag d. 17. juli præsenterer vores nye hjemmebane- og udebanetrøje til et eksklusivt event på JYSK park – og dermed gentager succesen fra sidste år.

Dørene til JYSK park åbner fra kl. 13:00 – 15:00 hvor trøjerne præsenteres i samarbejde med adidas og SPORT 24.

Fanshoppen holder åbent, og du har mulighed for at købe trøjen og få trykt navn og nummer på ved samme lejlighed. Der er også masser af merchandise på hylderne, så der kan tankes op til den nye sæson.

Spillertruppen møder samlet op så du kan få autografer på din nye spilletrøje og få taget billede med dine yndlingsspillere. Du kan også finde dem rundt omkring på JYSK park

SPORT 24 uddeler en gratis plakat til alle fremmødte – tag den med hjem, som den er, eller få autografer på den af spillerne.

Udover lanceringen af trøjen er der masser af årsager til at troppe op på JYSK park og deltage i festlighederne. Du kan bl.a. opleve:

  • Spil panna eller teqball mod spillerne.
  • Tegn dit bud på en spillertrøje og få en gratis billet til kampen SIF – FC Fredericia.
  • Giv en krammer eller higfive til Theis, der kigger forbi og deler godter ud til børnene.
  • Få stillet sulten, da Silkeborg Slagteren kommer med food truck ligesom der kan købes drikkevarer til børn og voksne i Café Carlsberg.

Vi glæder os meget til at vise jer den nye hjemmebanetrøje – så kom på Danmarks smukkeste fodboldstadion og få fingrene i Danmarks smukkeste fodboldtrøje!

Del på facebook
Del på twitter
Del på linkedin
Del på pinterest
Del på reddit

Relaterede Nyheder

Scroll til toppen