Tirsdag 30. juni kan du som en af de første få fat i vores nye hjemmebane- og udebanetrøje til et stort lanceringsevent på JYSK park.

Så er det i morgen, vi er klar til at vise jer sæsonens nye hjemmebane- og udebanetrøje.
Det glæder vi os til at gøre til vores trøjearrangement på JYSK park fra 13-15. Senere præsenteres trøjen også på vores platforme på sociale medier.
Silkeborg IF og SPORT 24 slår igen i år dørene op til en stor lanceringsfest på JYSK park, hvor du kan komme og møde alle spillerne i førsteholdstruppen og samtidig få fat i både den nye hjemme- og udebanetrøje.
Arrangementet afholdes i år tirsdag 30. juni, så du kan få de nye, fede trøjer med på sommerferien.
Dørene til JYSK park er åbne fra kl. 13:00 til 15:00. Arrangementet er placeret i dette tidsrum for at tilpasse sig spillertruppens træning og restituering.
Til vores trøjelancering kan du nemlig møde og hænge ud med spillerne i førsteholdstruppen, og samtidig holder fanshoppen selvfølgelig åbent, så du har mulighed for at købe trøjen og få trykt navn og nummer på ved samme lejlighed.
Der er også masser af merchandise på hylderne, så der kan tankes op til både ferie og den nye sæson.
Spillerne vil sædvanen tro befinde sig lidt forskellige steder på stadion, hvor du bl.a. kan spille bordfodbold, panna eller teqball med SIF’erne, ligesom der er mulighed for at få autografer og selfies.
I år vil det være muligt at få taget sit billede nede ved trænerbænken og spillertunnellen, så du får et godt indblik i, hvordan spillerne oplever JYSK park fra tætteste hold.
SPORT 24 uddeler en gratis plakat til alle fremmødte så længe lager haves – tag den med hjem, som den er, eller få autografer på den af spillerne.
Silkeborg Slagteren stiller op med pølsevognen, ligesom der kan købes drikkevarer til børn og voksne i Café Carlsberg.
Vi ses til trøjelancering på JYSK park – og I kan roligt glæde jer. De nye trøjer er fantastiske!
Sammen for Søhøjlandet!








